ArCon CADsys DataCAD SketchUp

  

...Váš partner pro dodávky
CAD systémů pro 3D návrhy,
modely, projekty a vizualizace

Artlantis CADsys DataCAD SketchUp 3D

3D SketchUp ArCon V-Ray DataCAD

CADsys ArCon Renderin Artlantis 3D

ke stažení | tipy & triky | školení & podpora | služby | poptávka | kontakt

CAD systémy:SketchUp
plugin Render[in]
plugin V-Ray
další pluginy
Artlantis
ArCon
DataCADNajdete nás také
na Facebooku!

TILER 3.2 pro ArConPopis programu


Komplexní řešení grafického návrhu pokládky obkladů a dlažeb. TILER propojený s ArConem je určen pro přípravu pokládky ve 3D scénách.

Makro TILER pro ArCon


Vizualizace koupelny
Návrh pokládky v ArConu lze aplikovat na stěny, horní a spodní průvlaky, sloupy, komíny, podlahu a strop. Pro návrh v Tileru je k dispozici funkce „výběr” více stavebních dílů. Vytvořený projekt v ArConu může být uložen v několika variantách. Po celou dobu návrhu jsou k dispozici informace o typu a počtu obkladů v projektu. Návrh pokládky na stavebních dílech je tvořen 2D grafickým editorem Tiler.
Vizualizace koupelny

Tvorba pokládky


Plocha pokládky je zadávána pomocí rastru, pomocných čar, uchopování, numerického zadávání souřadnic (absolutní, relativní). Speciální pomůckou je zásobník souřadnic (umožňující použití již zadaných souřadnic). Vytvořené plochy je možno dodatečně kopírovat, posouvat, editovat (měnit umístění vrcholů, přidávat vrcholy, posouvat hrany).
Ovládací lišta programu

Režimy pokládky


Klasická, šachovnice, dekor, vzor (skupiny obkladů). Dekory je možné posouvat, kopírovat a otáčet. Při vkládání dekorů je ověřována správnost rozměrů. Vzor je skupina obkladů, která umožní rychle vytvářet kombinované pokládky. Obvyklé vzory pokládek jsou již připraveny v databázi. Editorem vzorů vytváříme vlastní návrhy pokládky.

Katalog sortimentu
Ukázka vzoru na podlaze Ukázka pokládky do šachovnice Ukázka vzoru Ukázka vzoru - panel na stěnu

Parametry pokládky


Vzájemný posun (ve směru X a Y), počátek, natočení a vlastnosti spáry obkladů. Pomocí funkce „převzít“ je možné vlastnosti aplikovat i na další plochy. Výběrem lze hromadně měnit vlastnosti na více plochách. Speciální funkcí je náhodné natočení obkladů a dlažeb, pro dosažení realistického vzhledu pokládky.
Vlastnosti pokládky

Databáze TILER


Tiler pracuje s více databázemi. Textury sortimentu jsou ve formátu JPG. Databáze je vícejazyčná, umožňuje zadávat fyzikální parametry obkladů pro zobrazení ve vizualizaci. Filtr umožňuje výběr obkladů podle zvolených kritérií: rozměr, vlastnosti, zařazení (dlaždice, listela, dekor). Databáze obkladů a dlažeb je možné editovat a vytvářet uživatelem. Databázi můžete plnit ručně, nebo automatizovaně načtením zvolených textur obkladů. Pokud máte databázi vytvořenou v ArCon-Fliesen načtete ji automaticky přes TILERedit pro využití v Tileru.

Výstupy


Sumace použitých obkladů po jednotlivých plochách a za celý projekt.
Export sumace obkladů do Excelu.
Tisk pokládky v barevném a čárovém módu.
Export pokládky do DXF formátu.

Pokládky v Tileru Kladečský plán Rozpočet projektu
Uživatelská sekce
Školení & podpora
Tipy & Triky
Novinky
Ke stažení
Poptávka
Kontakty
Mapa webu
Ochrana údajů